Karot Ucu 32mm
 • brown-bear-vector-graphics.jpg
 • brown-bear-vector-graphics.jpg
 • beh.png

Karot Ucu 32mm

₺300,00
Vergi dahil
Adet

  Sitemiz Ticaret Bakanlığı - ETBİS'e kayıtlıdır.

Burayı tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

 

Aynı gün kargo hizmetimiz vardır.

 

Kredi Kartına 12 Taksit Seçeneği ve Kapıda Peşin Ödeme Fırsatı

Çap                   : 32mm

Kullanım alanı :  Her türlü sert zeminde (granit, kuvars, bazalt, kayrak, mermer, blok, beton, vs.) uygulanır.

Özelliği             : 4 elmaslı olmasıyla performansı üst seviyededir. Zemini öğüterek deler. Sert zeminlere  göre üretilmiştir.

krt01
19 adet bulunmaktadır

Karot Nedir? Delici Karot Sondaj Makinası & Ucu & Fiyatları

El sondaj makinesi; zeminden numune almak veya sondaj yapmak için kullanılır. Maden bulmak için, su bulmak için kullanılır. Karot olarak da bilinir. Sistem olarak;

 • Güçlü bir motor(en az 3 beygir) ve şanzıman
 • Profesyonel boru sistemi
 • Doğru karot ucu veya bit ucu
 • Su pompalama sistemi

bileşenlerinin ortak bir şekilde kullanılmasını kapsar. En sondajı deprem dayanıklılık testinde, binadan örnek almak için de kullanılmaktadır.

İlk önce makinenin beygir gücüne dikkat edilmeli. 3 beygir altındaki makineler toprakta, kayada, taşta veya kilde başarı oranları zayıf. Makinenin şanzımanı çok önemli. Şanzıman 5.5 beygir gücünde olmalıdır, aşağı beygir gücünde olan şanzımanlar hiçbir işe yaramaz. Makine çıkışı ve şanzıman çıkışı uyumlu olmalıdır. Şanzımandan çıkış devri 1800 devirin altında olmamalıdır. Çünkü 1800 devirin altında olan makineler kayayı kesmez, kayada hem hız hem de güç lazımdır.

Kesim uçları bazalt, granit, kuvars, mermer granit, kireçtaşı ve benzeri şekilde devam ederler. Bunlara göre her taşa göre aynı taş köşesinde elmas kullanılır. Yani granit - granit elması, kuvars - kuvars elması, bazalt - bazalt elması, mermer - mermer elması şeklinde.

Bir makinede en çok dikkat edilecek hususlardan birisi de boru kalitesidir. Boru ek yerleri kazan şekilde birleştirilmeli, milimetrik hataları ortadan yok etmeli. Çünkü, boru ekleri birbirine ek yapıldıktan sonra ortaya çıkacak olan 1 milimetrelik hata bile 10 metrede 15 boy borunun 3 santim balance yapıp koparmaya sebebiyet vermesine neden olur.

Somunlu boru ek yerleri yanlıştır. Boru ek yerleri yanlıştır. Yumuşak boru veya su borusundan imal edilen borular yanlış imalattır. Doğrusu ya çelik ya da çelik çekme borudan yapılan ürünlerdir. Boru geçişlerinin mükemmel bir şekilde olması milimetrik hataları ortadan yok eder ve böylece 15 20 metrede 30 boy borunun hiç kalansız bir şekilde dönmesini sağlamamız gerekir. Diğer bağlantılarda ise somunlu, manşonlu ve buna benzer bağlantılarda yapılacak bağlantı hatalarından dolayı 1800 devirde dönen boru maalesef balans yaparak birbirini kopartır.

Makinelerin neden 3 beygir ve üstü olması gerektiğini de şundan sebebiyet söylüyoruz. 1.9, 2.5, 2.4, 2.7, beygir gücündeki makineler maalesef 5 ve 4 metrelerde bayılmaya başlıyorlar. Motor gücü yetersiz geliyor, ondan dolayı firmamız bu tip modelleri satmıyor. 3 ve 3.5, 4.5 beygir modellerini satıyor. Motorun güçlü olması demek altta şanzımanı da güçlü olması ile beraber sondajın daha hızlı ve daha muntazam bir şekilde açılmasına sebebiyet veriyor. Düşük beygir makineler kesinlikle bu randımanı vermiyor.

Sondaj, zemin etüdü ve yer altındaki oluşumlar hakkında bilgi sahibi olmak için yapılan bir işlemdir.

Sondaj işlemi genelde elektrik veya benzin kullanılarak gerçekleştirilir. Matkabın uç kısmının duvarı dönerek delmesine benzer şekilde işlem yapılır.

Kimi zaman su bulmak, kimi zaman petrol aramak, kimi zamansa değerli maden aranmasında sonda atılır.

Büyük sondaj makinelerine alternatif olarak el tipi sondaj makineleri bulunmaktadır. Elbette daha küçük çapta ve derinlikteki sondajlar için kullanılırlar.

EL TİPİ SONDAJ MAKİNELERİ

Honda Marka El Sondaj Makineleri
Mitsubishi Marka El Sondaj Makineleri
Hyundai Marka El Sondaj Makineleri
Horasan Marka El Sondaj Makineleri

Horasan Makina olarak tüm yukardaki makina çeşitlerinin satışını yapmaktayız. Horasan markası olarak kendi makinelerimiz de vardır. 

EL TİPİ SONDAJ MAKİNELERİ NERELERDE KULLANILIR ?

*Maden işletme ruhsat alımlarında, bir bölgenin örneğin mermer işletmesi olarak tahsisi için öncelikle o bölgede birkaç noktadan numune almak gerekir. El tipi sondaj makinelerimiz ile mermer ocaklarından mermer numunesi alınabilmektedir.

*Her türlü değerli madenin gün yüzüne çıkarılmasında kullanılır. Toprak, kaya, granit, kuvars, mermer gibi sert zeminler, özel elmas uçlu karotlarımız ve 3.5 HP güçlü motorlarımızca kolayca delinir.

KAROT MAKİNASI KAÇ METRE DELER ?

40 metreye kadar delik deler.

KİRALIK VE 2. EL KAROT MAKİNALARI

Firmamızda kiralama sistemi mevcuttur. Günlüğü 500 TL’dir. Ürün bedeli alındıktan sonra gün sayısı ile kiralama bedeli çarpılır ve ürün bedelinden düşülerek size iade edilir.

EN İYİ KAROT MAKİNASI

Delen karot makinası iyi makinadır.

EL SONDAJ MAKİNASI UÇLARI

Horasan Makina olarka karot uçları ve bit uçları satışı yapmaktayız. Makine satın aldığınızda, deleceğiniz zemin türünü uygun elmas kaplı karot ve bit ucu tarafımızdan size verilmektedir.

SONDAJ DELERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

MAKİNE VE ŞANZIMAN GÜCÜ

Öncelikle bir makinenin gücü çok önemlidir. Otomobillerde nasıl önemi büyük ise el karot makinelerinde de çok önemlidir. Tecrübelerimize göre 3 beygir altındaki makineler delme ve sondaj işlemlerinde yetersiz kalmaktadır. Alacağınız makinanın beygir gücü asgari 3HP olmalıdır. Şansıman gücü olarak ise 5,5HP kullanmakta ve tavsiye etmekteyiz.

PROFESYONEL BORU SİSTEMİ

Makineye takılacak borular çok önemlidir. Zira kaynaklı, dikişli borular, geçmeli borular bazı sorunlara sebep olmaktadır. Borular kırılmakta, sıkışmakta ve tekrar kullanılamamaktadır.
Horasan Makina olarak kendi profesyonel borularımızı özel alaşımlı olarak üretmekteyiz. 

*Borularımız tıpkı makinelerimiz gibi garantilidir.

KAROT UÇLARI

Toprakta delme işlemi yapıyorsanız bit ucu işinizi görür. Kaya, kuvars, granit, mermer gibi sert zeminler için profesyonel karot ucu kullanmalısınız. Elmas uçlu karot uçlarımız ve bit uçlarımız ile her türlü deliği delebilirsiniz.

 

Zemin delmede makine, uç ve bitlerden sonra önemli kısım sondaj borularıdır. 70cm olarak ürettiğimiz borular ile her türlü zeminde delme işlemlerinizi kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.


Not: Maden mühendisleri odasının el sondajı ile ilgili hazırladığı teknik dökümana bu linkten ulaşabilirsiniz.

El sondajı alırken nelere dikkat edilmelidir yazısı için tıklayınız.

Karot, kaya, mermer, granit gibi sert zeminleri delmek için kullanılan bir uç tipidir. El tipi sondaj makinalarında sıkça kullanılan elmas uçlu karotlar ile delme işlemlerinde kesin başarı sağlanmaktadır.

karot-ucu-32mm.jpgtoprak-ve-kaya-delme-uclari.jpg

32mm-42mm-46mm-48mm çapında üretilen profesyonel karot uçlarımız el sondaj makinalarına uyum sağlamaktadır.

Kullanım alanı geniştir, her türlü sert zeminde (granit, kuvars, bazalt, kayrak, mermer, blok, beton, vs.) uygulanır.

Uç kısmı elmaslı olmasıyla performansı üst seviyededir. Zemini öğüterek deler. Sert zeminlere göre üretilmiştir.

Sattığımız karot uçları denenmiş ve en sert zeminlerde dahi başarılı bir şekilde deldiği kanıtlanmıştır.

BENZİNLİ HİLTİ

Kırıcı, delici, benzinli hilti çeşitlerimiz vardır. Kiralık veya satılık olarak sunulmaktadır. Her türlü zeminde başarılı bir şekilde performans göstermektedir.

Mahzen, mezar, dehliz, tünel yer tespit ücreniz ne kadardır ?

2500 TL dir.

Karot atılan yerde ne bulunduğunun tespiti nasıl yapılır ?

Delinen deliğin içine yılan kamera sarkıtılır. Android telefona bağlı olan bu kameranın 3 seviye ışık modu vardır. Bu ışık modları kullanılarak açılan delik aydınlatılır. İçinde ne olduğu telefon üzerinden izlenir.

Horasan makinaları garantili midir ?
Garantilidir. Yedek parça servisimiz vardır. Delmeyen makine iade alınır, parası iade edilir.

El sondaj makinelerinin avantajları nelerdir ?

Kepçe ile dozerle uğraşmak zorunda kalınmaz. 4-5 kişiye gerek duyulmaz. 2 kişi ile delme işlemi kolaylıkla yapılır. Susturucu takıldığında ses seviyesi oldukça düşer. 2 zamanlı olduğu için yatayda ve dikeyde her türlü zemin delinir. Kendi üretimimiz Horasan Makina karot makinaları için yedek parça temini ucuzdur.

İlk kez sondaj yapan kişilere rehberlik hizmeti veriyor musunuz ?

Evet. Bizden makina satın alanlara gerekli bilgileri veriyoruz. Taşta, toprakta, kilde delme teknikleri farklıdır. Bu açıdan doğru makinaya sahip olmak yetmez, nasıl kullanıldığını öğrenmek gerekir.

Makina arıza verirse tamir ediyor musunuz ?

Tamir hizmetimiz vardır. Makinalarımız doğru kullanıldığında kolay kolay bozulmaz. Bozulduğunda gerekli onarımı yapıyoruz.

Sessiz çalışması bakımından benzinli yerine elektrikli sondaj makinesi kullanmak doğru bir tercih midir ?

Dağda bayırda çalışmak için jenaratör götürmek gerekir. O da gürültülü çalışmaktadır. Güneş panelleri düşünebilir ancak büyük bir panele ihtiyaç olur, sürekli yeterli gücü üretemeyebilir. Kapalı havada performansı düşer. Büyük panelleri taşıması oldukça zordur. Akülü sistemlerde ise maliyet 6,5 - 7 bin TL’lere kadar çıkar. Bu yüzden portatif, hafif, benzinli, 2 zamanlı el tipi sondaj makinasını tavsiye ediyoruz. Susturucu takıldığında benzinli makinalarımız daha az gürültü ile çalışmaktadır.

Honda, Kawasaki gibi bilindik markalara kıyasla Horasan markasına ait makinelerin avantajları nelerdir ?

Japon üretimi var bir de İtalyan üretimi var. Hem makine hem de yedek parçaları pahalı. Tamire, servise gittiği zaman Horasan makinelerinin karbüratörünü 150 TL’ye alabilirsiniz. Kawasaki’de bu fiyat 500 TL. Rolan çerçevesi diye bir çerçeve var şanzıman üzerinde. Bu kırıldığı zaman Horasan’ın 150-200 Lira, Kawasaki 800 Lira.

Sağlamlık ve yeterlilik olarak Horasan sondaj makineleri başarılı bir performans sergilediği için, makine fiyatı ve yedek parçası daha ekonomik olduğu için avantajları vardır. 

Sizi diğer firmalardan ayıran özellikleriniz nelerdir ?

Kalite

Satış sonrası servis

Sahada verilen hizmet

Bir müşterimiz bizden makine satın aldığında delemezse, bizzat giderek deliyoruz. Eğer deliği delemezsek para iadesi yapıyoruz. Kimi firmalar bu garantiyi veremiyorlar. Sahaya çıkıp bu işi yapamıyorlar.

Not: Şuana kadar delemediğimiz delik olmadı.

Makinelerimizin beygir gücü piyasadaki kimi motorlardan daha yüksektir. Prensip olarak 3 beygir altı makina SATMIYORUZ!

Piyasada olan 1,9 HP, 2.2Hp, 2.5Hp, 2.9Hp bu motorlar düşük beygirde olduğu için sıkıntı yaşanır. Her ne kadar Honda, Kawasaki gibi bilindik markalar olsalarda düşük beygiri olan her makina delmede sorun çıkartır. 100% müşteri memnuniyeti olarak güçlü makineler satmaya devam ediyoruz.

2,5 beygir Honda ile 6,5 beygir Honda arasında büyük fark vardır. Makineler güzel ancak birisi delemezken 6.5 beygir Honda ile her zemini delersiniz.

3 beygir altı kimi makineler sondaj için üretilmediğinden gerekli delme performansına ulaşamazlar. Bu durum Honda kötüdür anlamına gelmez. Honda kaliteli bir markadır, ancak düşük beygire sahip motorları bu iş için üretilmemiştir, tarımsal işlerde kullanılmak için üretilen motorlardır.

Başarılı bir delik delme için neler gereklidir ?

Delik delmek sadece motorla, gücüyle alakalı birşey değildir. Hepsi bir bütündür; motor kalitesi, şanzıman kalitesi, boru kalitesi, uç kalitesi. 4 tip faktörü bir araya getirerek başarı sağlanır. Şanzıman hızı, delme hızı, çıkaracağı hız, güç bunlar önemli. 

Mesela motor 3,5 beygir. Şanzımanın dönüş hızı 250 devir ise yine DELMEZ. 1500 devirin üzerine çıkması lazım ki istenilen deliği delsin. Hız yükseldiğinde bu kez boru kalitesinin iyi olması lazım. Hız çıkarsa şanzımanın da iyi olması lazım, dişlilerinin kırılmaması lazım. Bunlar birbirine bağlı etkenler.

Kaç metreye kadar delik delebiliyorsunuz ?

Kuvars, bakır, bazalt, granit 20 metreye kadar delik delebiliyoruz. En çıkaracağımız ayaklı 6,5 beygirlik makine ile 40 metreyi hedefliyoruz. 

El sondaj makinesi ile su sondajı yapılabilir mi ?

Yapılabilir, daha ekonomik olur. Normalde sondaj makinası getirtse 15 Bin TL’den aşağıya deldiremez. Bizim makinalarımızla 4 te bir fiyatına deldirir. Eğer su yoksa zararı az olur. Ayrıca dağın başına büyük sondaj makineleri çıkamazken portatif el tipi karot makinaları kolayca taşınır.

Kömür ocaklarında el sondaj makinesi kullanılır mı ?

Evet. 40 metre derinlikten numune alınabilir. Böylece işletme yetkisi almak için gerekli tetkikleri yaptırabilirler.

El Sondaj makinaları başka hangi alanlarda kullanılır ?

Bina yapımlarında, zemin etüdünden sonra numune istenir. Toprak, taş numunesi istendiğinde kullanılır.

Bina testi, minare dayanıklılık testi gibi deprem testlerinde yataydan numune almak gerektiğinde bu makinalar kolaylıkla kullanılabilir, kiralanabilir.

Elektriğin olmadığı yerlerde benzinli sondaj makinası kolaylıkla kullanılabilir.

Horasan Makina motorları kiralanabilir mi ?

Evet. Mal bedelini önden alıyoruz. Günlüğü 500 TL den kiralıyoruz. Örneğin 2 gün kiralandıysa Aldığımız mal bedelinden 2 x 500 = 1000 TL düşüp parayı iade ediyoruz. Malda herhangi bir kırılma, eksilme olmaması gerekmektedir. Boru eksiği varsa düşülür. Makinada kırık, çatlak varsa düşülür. Eğer hiçbir sorun yoksa sadece günlük fiyattan hesaplanır.

Hangi kargo ile anlaşmanız bulunmaktadır ?

Mng kargo ile anlaşmalıyız. Türkiye’nin her yerine kargo hizmetimiz mevcuttur.

Alışveriş opsiyonlarınız nelerdir ?

Müşterilerimiz dilerlerse İstanbul Seyrantepe’deki ofisimize gelerek ürünleri test edip alabilirler. Delik delmek için bahçemiz vardır. Müşterimizin önünde satın alacağı makine ile delik deleriz. İsterse ona da deldiririz. İçi rahat bir şekilde ürünü teslim alır.

İstanbul’a gelemeyen müşterilerimiz websitemizden havale veya kredi kartı ile alışveriş yapabilirler.

Kredi kartı ile taksit imkanı var mı ? Kaç taksit bulunmaktadır ?

Kredi kartı ile 12 taksite kadar taksitlendirme yapılmaktadır.

Websiteniz güvenli mi ? Kredi kartımı kullanabilir miyim ?

İnternet üzerinde yapılan tüm alışverişlerde belirli kontroller yapılmalıdır. Bunların biri resimdeki gibi güvenlik kilidi olmalıdır. Her internet sitesi için bu kontrolü yapabilirsiniz. Üzerine tıkladığınızda sertifikalı olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz. Bağlantı güvenli ibaresini gördüğünüzde gireceğiniz kredi kartı bilgileri şifreli olarak bankaya gönderilir ve teyid alınır. İşlemleriniz güvenli bir şekilde gerçekleşir. 

El tipi sondaj makinası güvenli online satış

Boru kalitesi çok önemli. Makina 1800 devir döner. Kaynaklı, maşonlu borular, somunlu borular randıman vermez. Hızlı dönüşlerden dolayı balans söz konusu olur. Örneğin 15 tane boruyu uç uca bağladınız. Yamuk olan borular balans yapar, koparır.

Kaynaklı, dikişli, galvaniz, doğalgaz borusu kullanmıyoruz. Tavsiye etmiyoruz.

Karot Nedir? Delici Karot Sondaj Makinası & Ucu & Fiyatları

El sondaj makinesi; zeminden numune almak veya sondaj yapmak için kullanılır. Maden bulmak için, su bulmak için kullanılır. Karot olarak da bilinir. Sistem olarak;

 • Güçlü bir motor(en az 3 beygir) ve şanzıman
 • Profesyonel boru sistemi
 • Doğru karot ucu veya bit ucu
 • Su pompalama sistemi

bileşenlerinin ortak bir şekilde kullanılmasını kapsar. En sondajı deprem dayanıklılık testinde, binadan örnek almak için de kullanılmaktadır.

İlk önce makinenin beygir gücüne dikkat edilmeli. 3 beygir altındaki makineler toprakta, kayada, taşta veya kilde başarı oranları zayıf. Makinenin şanzımanı çok önemli. Şanzıman 5.5 beygir gücünde olmalıdır, aşağı beygir gücünde olan şanzımanlar hiçbir işe yaramaz. Makine çıkışı ve şanzıman çıkışı uyumlu olmalıdır. Şanzımandan çıkış devri 1800 devirin altında olmamalıdır. Çünkü 1800 devirin altında olan makineler kayayı kesmez, kayada hem hız hem de güç lazımdır.

Kesim uçları bazalt, granit, kuvars, mermer granit, kireçtaşı ve benzeri şekilde devam ederler. Bunlara göre her taşa göre aynı taş köşesinde elmas kullanılır. Yani granit - granit elması, kuvars - kuvars elması, bazalt - bazalt elması, mermer - mermer elması şeklinde.

Bir makinede en çok dikkat edilecek hususlardan birisi de boru kalitesidir. Boru ek yerleri kazan şekilde birleştirilmeli, milimetrik hataları ortadan yok etmeli. Çünkü, boru ekleri birbirine ek yapıldıktan sonra ortaya çıkacak olan 1 milimetrelik hata bile 10 metrede 15 boy borunun 3 santim balance yapıp koparmaya sebebiyet vermesine neden olur.

Somunlu boru ek yerleri yanlıştır. Boru ek yerleri yanlıştır. Yumuşak boru veya su borusundan imal edilen borular yanlış imalattır. Doğrusu ya çelik ya da çelik çekme borudan yapılan ürünlerdir. Boru geçişlerinin mükemmel bir şekilde olması milimetrik hataları ortadan yok eder ve böylece 15 20 metrede 30 boy borunun hiç kalansız bir şekilde dönmesini sağlamamız gerekir. Diğer bağlantılarda ise somunlu, manşonlu ve buna benzer bağlantılarda yapılacak bağlantı hatalarından dolayı 1800 devirde dönen boru maalesef balans yaparak birbirini kopartır.

Makinelerin neden 3 beygir ve üstü olması gerektiğini de şundan sebebiyet söylüyoruz. 1.9, 2.5, 2.4, 2.7, beygir gücündeki makineler maalesef 5 ve 4 metrelerde bayılmaya başlıyorlar. Motor gücü yetersiz geliyor, ondan dolayı firmamız bu tip modelleri satmıyor. 3 ve 3.5, 4.5 beygir modellerini satıyor. Motorun güçlü olması demek altta şanzımanı da güçlü olması ile beraber sondajın daha hızlı ve daha muntazam bir şekilde açılmasına sebebiyet veriyor. Düşük beygir makineler kesinlikle bu randımanı vermiyor.

Sondaj, zemin etüdü ve yer altındaki oluşumlar hakkında bilgi sahibi olmak için yapılan bir işlemdir.

Sondaj işlemi genelde elektrik veya benzin kullanılarak gerçekleştirilir. Matkabın uç kısmının duvarı dönerek delmesine benzer şekilde işlem yapılır.

Kimi zaman su bulmak, kimi zaman petrol aramak, kimi zamansa değerli maden aranmasında sonda atılır.

Büyük sondaj makinelerine alternatif olarak el tipi sondaj makineleri bulunmaktadır. Elbette daha küçük çapta ve derinlikteki sondajlar için kullanılırlar.

EL TİPİ SONDAJ MAKİNELERİ

Honda Marka El Sondaj Makineleri
Mitsubishi Marka El Sondaj Makineleri
Hyundai Marka El Sondaj Makineleri
Horasan Marka El Sondaj Makineleri

Horasan Makina olarak tüm yukardaki makina çeşitlerinin satışını yapmaktayız. Horasan markası olarak kendi makinelerimiz de vardır. 

EL TİPİ SONDAJ MAKİNELERİ NERELERDE KULLANILIR ?

*Maden işletme ruhsat alımlarında, bir bölgenin örneğin mermer işletmesi olarak tahsisi için öncelikle o bölgede birkaç noktadan numune almak gerekir. El tipi sondaj makinelerimiz ile mermer ocaklarından mermer numunesi alınabilmektedir.

*Her türlü değerli madenin gün yüzüne çıkarılmasında kullanılır. Toprak, kaya, granit, kuvars, mermer gibi sert zeminler, özel elmas uçlu karotlarımız ve 3.5 HP güçlü motorlarımızca kolayca delinir.

KAROT MAKİNASI KAÇ METRE DELER ?

40 metreye kadar delik deler.

KİRALIK VE 2. EL KAROT MAKİNALARI

Firmamızda kiralama sistemi mevcuttur. Günlüğü 500 TL’dir. Ürün bedeli alındıktan sonra gün sayısı ile kiralama bedeli çarpılır ve ürün bedelinden düşülerek size iade edilir.

EN İYİ KAROT MAKİNASI

Delen karot makinası iyi makinadır.

EL SONDAJ MAKİNASI UÇLARI

Horasan Makina olarka karot uçları ve bit uçları satışı yapmaktayız. Makine satın aldığınızda, deleceğiniz zemin türünü uygun elmas kaplı karot ve bit ucu tarafımızdan size verilmektedir.

SONDAJ DELERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

MAKİNE VE ŞANZIMAN GÜCÜ

Öncelikle bir makinenin gücü çok önemlidir. Otomobillerde nasıl önemi büyük ise el karot makinelerinde de çok önemlidir. Tecrübelerimize göre 3 beygir altındaki makineler delme ve sondaj işlemlerinde yetersiz kalmaktadır. Alacağınız makinanın beygir gücü asgari 3HP olmalıdır. Şansıman gücü olarak ise 5,5HP kullanmakta ve tavsiye etmekteyiz.

PROFESYONEL BORU SİSTEMİ

Makineye takılacak borular çok önemlidir. Zira kaynaklı, dikişli borular, geçmeli borular bazı sorunlara sebep olmaktadır. Borular kırılmakta, sıkışmakta ve tekrar kullanılamamaktadır.
Horasan Makina olarak kendi profesyonel borularımızı özel alaşımlı olarak üretmekteyiz. 

*Borularımız tıpkı makinelerimiz gibi garantilidir.

KAROT UÇLARI

Toprakta delme işlemi yapıyorsanız bit ucu işinizi görür. Kaya, kuvars, granit, mermer gibi sert zeminler için profesyonel karot ucu kullanmalısınız. Elmas uçlu karot uçlarımız ve bit uçlarımız ile her türlü deliği delebilirsiniz.

 

Zemin delmede makine, uç ve bitlerden sonra önemli kısım sondaj borularıdır. 70cm olarak ürettiğimiz borular ile her türlü zeminde delme işlemlerinizi kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.


Not: Maden mühendisleri odasının el sondajı ile ilgili hazırladığı teknik dökümana bu linkten ulaşabilirsiniz.

El sondajı alırken nelere dikkat edilmelidir yazısı için tıklayınız.

Karot, kaya, mermer, granit gibi sert zeminleri delmek için kullanılan bir uç tipidir. El tipi sondaj makinalarında sıkça kullanılan elmas uçlu karotlar ile delme işlemlerinde kesin başarı sağlanmaktadır.

karot-ucu-32mm.jpgtoprak-ve-kaya-delme-uclari.jpg

32mm-42mm-46mm-48mm çapında üretilen profesyonel karot uçlarımız el sondaj makinalarına uyum sağlamaktadır.

Kullanım alanı geniştir, her türlü sert zeminde (granit, kuvars, bazalt, kayrak, mermer, blok, beton, vs.) uygulanır.

Uç kısmı elmaslı olmasıyla performansı üst seviyededir. Zemini öğüterek deler. Sert zeminlere göre üretilmiştir.

Sattığımız karot uçları denenmiş ve en sert zeminlerde dahi başarılı bir şekilde deldiği kanıtlanmıştır.

BENZİNLİ HİLTİ

Kırıcı, delici, benzinli hilti çeşitlerimiz vardır. Kiralık veya satılık olarak sunulmaktadır. Her türlü zeminde başarılı bir şekilde performans göstermektedir.

Mahzen, mezar, dehliz, tünel yer tespit ücreniz ne kadardır ?

2500 TL dir.

Karot atılan yerde ne bulunduğunun tespiti nasıl yapılır ?

Delinen deliğin içine yılan kamera sarkıtılır. Android telefona bağlı olan bu kameranın 3 seviye ışık modu vardır. Bu ışık modları kullanılarak açılan delik aydınlatılır. İçinde ne olduğu telefon üzerinden izlenir.

Horasan makinaları garantili midir ?
Garantilidir. Yedek parça servisimiz vardır. Delmeyen makine iade alınır, parası iade edilir.

El sondaj makinelerinin avantajları nelerdir ?

Kepçe ile dozerle uğraşmak zorunda kalınmaz. 4-5 kişiye gerek duyulmaz. 2 kişi ile delme işlemi kolaylıkla yapılır. Susturucu takıldığında ses seviyesi oldukça düşer. 2 zamanlı olduğu için yatayda ve dikeyde her türlü zemin delinir. Kendi üretimimiz Horasan Makina karot makinaları için yedek parça temini ucuzdur.

İlk kez sondaj yapan kişilere rehberlik hizmeti veriyor musunuz ?

Evet. Bizden makina satın alanlara gerekli bilgileri veriyoruz. Taşta, toprakta, kilde delme teknikleri farklıdır. Bu açıdan doğru makinaya sahip olmak yetmez, nasıl kullanıldığını öğrenmek gerekir.

Makina arıza verirse tamir ediyor musunuz ?

Tamir hizmetimiz vardır. Makinalarımız doğru kullanıldığında kolay kolay bozulmaz. Bozulduğunda gerekli onarımı yapıyoruz.

Sessiz çalışması bakımından benzinli yerine elektrikli sondaj makinesi kullanmak doğru bir tercih midir ?

Dağda bayırda çalışmak için jenaratör götürmek gerekir. O da gürültülü çalışmaktadır. Güneş panelleri düşünebilir ancak büyük bir panele ihtiyaç olur, sürekli yeterli gücü üretemeyebilir. Kapalı havada performansı düşer. Büyük panelleri taşıması oldukça zordur. Akülü sistemlerde ise maliyet 6,5 - 7 bin TL’lere kadar çıkar. Bu yüzden portatif, hafif, benzinli, 2 zamanlı el tipi sondaj makinasını tavsiye ediyoruz. Susturucu takıldığında benzinli makinalarımız daha az gürültü ile çalışmaktadır.

Honda, Kawasaki gibi bilindik markalara kıyasla Horasan markasına ait makinelerin avantajları nelerdir ?

Japon üretimi var bir de İtalyan üretimi var. Hem makine hem de yedek parçaları pahalı. Tamire, servise gittiği zaman Horasan makinelerinin karbüratörünü 150 TL’ye alabilirsiniz. Kawasaki’de bu fiyat 500 TL. Rolan çerçevesi diye bir çerçeve var şanzıman üzerinde. Bu kırıldığı zaman Horasan’ın 150-200 Lira, Kawasaki 800 Lira.

Sağlamlık ve yeterlilik olarak Horasan sondaj makineleri başarılı bir performans sergilediği için, makine fiyatı ve yedek parçası daha ekonomik olduğu için avantajları vardır. 

Sizi diğer firmalardan ayıran özellikleriniz nelerdir ?

Kalite

Satış sonrası servis

Sahada verilen hizmet

Bir müşterimiz bizden makine satın aldığında delemezse, bizzat giderek deliyoruz. Eğer deliği delemezsek para iadesi yapıyoruz. Kimi firmalar bu garantiyi veremiyorlar. Sahaya çıkıp bu işi yapamıyorlar.

Not: Şuana kadar delemediğimiz delik olmadı.

Makinelerimizin beygir gücü piyasadaki kimi motorlardan daha yüksektir. Prensip olarak 3 beygir altı makina SATMIYORUZ!

Piyasada olan 1,9 HP, 2.2Hp, 2.5Hp, 2.9Hp bu motorlar düşük beygirde olduğu için sıkıntı yaşanır. Her ne kadar Honda, Kawasaki gibi bilindik markalar olsalarda düşük beygiri olan her makina delmede sorun çıkartır. 100% müşteri memnuniyeti olarak güçlü makineler satmaya devam ediyoruz.

2,5 beygir Honda ile 6,5 beygir Honda arasında büyük fark vardır. Makineler güzel ancak birisi delemezken 6.5 beygir Honda ile her zemini delersiniz.

3 beygir altı kimi makineler sondaj için üretilmediğinden gerekli delme performansına ulaşamazlar. Bu durum Honda kötüdür anlamına gelmez. Honda kaliteli bir markadır, ancak düşük beygire sahip motorları bu iş için üretilmemiştir, tarımsal işlerde kullanılmak için üretilen motorlardır.

Başarılı bir delik delme için neler gereklidir ?

Delik delmek sadece motorla, gücüyle alakalı birşey değildir. Hepsi bir bütündür; motor kalitesi, şanzıman kalitesi, boru kalitesi, uç kalitesi. 4 tip faktörü bir araya getirerek başarı sağlanır. Şanzıman hızı, delme hızı, çıkaracağı hız, güç bunlar önemli. 

Mesela motor 3,5 beygir. Şanzımanın dönüş hızı 250 devir ise yine DELMEZ. 1500 devirin üzerine çıkması lazım ki istenilen deliği delsin. Hız yükseldiğinde bu kez boru kalitesinin iyi olması lazım. Hız çıkarsa şanzımanın da iyi olması lazım, dişlilerinin kırılmaması lazım. Bunlar birbirine bağlı etkenler.

Kaç metreye kadar delik delebiliyorsunuz ?

Kuvars, bakır, bazalt, granit 20 metreye kadar delik delebiliyoruz. En çıkaracağımız ayaklı 6,5 beygirlik makine ile 40 metreyi hedefliyoruz. 

El sondaj makinesi ile su sondajı yapılabilir mi ?

Yapılabilir, daha ekonomik olur. Normalde sondaj makinası getirtse 15 Bin TL’den aşağıya deldiremez. Bizim makinalarımızla 4 te bir fiyatına deldirir. Eğer su yoksa zararı az olur. Ayrıca dağın başına büyük sondaj makineleri çıkamazken portatif el tipi karot makinaları kolayca taşınır.

Kömür ocaklarında el sondaj makinesi kullanılır mı ?

Evet. 40 metre derinlikten numune alınabilir. Böylece işletme yetkisi almak için gerekli tetkikleri yaptırabilirler.

El Sondaj makinaları başka hangi alanlarda kullanılır ?

Bina yapımlarında, zemin etüdünden sonra numune istenir. Toprak, taş numunesi istendiğinde kullanılır.

Bina testi, minare dayanıklılık testi gibi deprem testlerinde yataydan numune almak gerektiğinde bu makinalar kolaylıkla kullanılabilir, kiralanabilir.

Elektriğin olmadığı yerlerde benzinli sondaj makinası kolaylıkla kullanılabilir.

Horasan Makina motorları kiralanabilir mi ?

Evet. Mal bedelini önden alıyoruz. Günlüğü 500 TL den kiralıyoruz. Örneğin 2 gün kiralandıysa Aldığımız mal bedelinden 2 x 500 = 1000 TL düşüp parayı iade ediyoruz. Malda herhangi bir kırılma, eksilme olmaması gerekmektedir. Boru eksiği varsa düşülür. Makinada kırık, çatlak varsa düşülür. Eğer hiçbir sorun yoksa sadece günlük fiyattan hesaplanır.

Hangi kargo ile anlaşmanız bulunmaktadır ?

Mng kargo ile anlaşmalıyız. Türkiye’nin her yerine kargo hizmetimiz mevcuttur.

Alışveriş opsiyonlarınız nelerdir ?

Müşterilerimiz dilerlerse İstanbul Seyrantepe’deki ofisimize gelerek ürünleri test edip alabilirler. Delik delmek için bahçemiz vardır. Müşterimizin önünde satın alacağı makine ile delik deleriz. İsterse ona da deldiririz. İçi rahat bir şekilde ürünü teslim alır.

İstanbul’a gelemeyen müşterilerimiz websitemizden havale veya kredi kartı ile alışveriş yapabilirler.

Kredi kartı ile taksit imkanı var mı ? Kaç taksit bulunmaktadır ?

Kredi kartı ile 12 taksite kadar taksitlendirme yapılmaktadır.

Websiteniz güvenli mi ? Kredi kartımı kullanabilir miyim ?

İnternet üzerinde yapılan tüm alışverişlerde belirli kontroller yapılmalıdır. Bunların biri resimdeki gibi güvenlik kilidi olmalıdır. Her internet sitesi için bu kontrolü yapabilirsiniz. Üzerine tıkladığınızda sertifikalı olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz. Bağlantı güvenli ibaresini gördüğünüzde gireceğiniz kredi kartı bilgileri şifreli olarak bankaya gönderilir ve teyid alınır. İşlemleriniz güvenli bir şekilde gerçekleşir. 

El tipi sondaj makinası güvenli online satış

Boru kalitesi çok önemli. Makina 1800 devir döner. Kaynaklı, maşonlu borular, somunlu borular randıman vermez. Hızlı dönüşlerden dolayı balans söz konusu olur. Örneğin 15 tane boruyu uç uca bağladınız. Yamuk olan borular balans yapar, koparır.

Kaynaklı, dikişli, galvaniz, doğalgaz borusu kullanmıyoruz. Tavsiye etmiyoruz.